IMG_6311W środę 6 kwietnia w Szkole Podstawowej Skrzydła miały miejsce Mistrzostwa w podciąganiu na drążku. Poprzedziły je wielotygodniowe przygotowania oraz klasowe eliminacje. Ostatecznie do finału zakwalifikowało się sześć osób.

Karol Borucki
Jędrzej Staniewski
Antoni Krzyżaniak
Antoni Staniewski
Zachariasz Tylkowski
Marcin Gogulski (ze względu na chorobę nie brał udziału)

Podczas zawodów nie zabrakło również kibiców z klasy III, którzy zagrzewali do walki swoich kolegów. Po przeczytaniu regulaminu obowiązującego podczas mistrzostw, rozpoczęła się rywalizacja. Jako pierwsi zaprezentowali swoje umiejętności uczniowie młodszej klasy.

Zdecydowanie mistrzem w podciąganiu okazał się Antoni Staniewski osiągając wynik dziesięciu powtórzeń. Drugi był brat Antoniego, Jędrzej (wynik: 7), a trzecie miejsce ex aequo przypadło Karolowi Boruckiemu i Zachariaszowi Tylkowskiemu (wynik: 6). Na czwartym miejscu uplasował się Antoni Krzyżaniak wykonując cztery podciągnięcia.

Klasyfikacja końcowa:

1 miejsce – Antoni Staniewski