pracaW ramach obchodów rocznicy Chrztu Polski, Poznańskie Stowarzyszenie Patriotyczne zorganizowało konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży z Województwa Wielkopolskiego pt. „Chrzest Polski 966-2016”.

Wśród laureatów znalazło się dwóch uczniów V klasy Szkoły Podstawowej Skrzydła.

Piotr Piechocki zdobył 2 miejsce, a Jakub Kostka wyróżnienie w kategorii wiekowej do lat 12.

Wystawa prac nagrodzonych i wyróżnionych oraz gala połączona z wręczeniem nagród odbyły się w piątek 8 kwietnia w Klubie 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach. Dyplomy i upominki od sponsorów odebrał w imieniu własnym i kolegi Jakub Kostka.

Wcześniej gospodarze zaprosili młodych artystów wraz z opiekunami na lotnisko bojowe, na którym mięli okazję obejrzeć wystawę samolotów i sprzętu bojowego. Ostatnią atrakcją był pokaz myśliwców F-16 w akcji.

Gratulacje dla laureatów konkursu!