zoo_poznanDnia 22 kwietnia w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi wszystkie klasy Szkoły Podstawowej Skrzydła udały się do Ogrodu Zoologicznego. Uczniowie wraz z opiekunami wzięli udział w grze terenowej zorganizowanej przez pracowników Nowego Zoo.

Chłopcy szukali ukrytych wskazówek, rozwiązywali zadania z zakresu wiedzy przyrodniczej i poznawali aspekty ekologicznego funkcjonowania w środowisku. Chętnie przyglądali się zwierzętom, które korzystając z ładnej pogody dumnie prezentowały zwiedzającym swoje sylwetki.

Uczniowie wracali z wycieczki uśmiechnięci i w radosnym nastroju, a w drodze powrotnej planowali już kolejną wizytę w Ogrodzie Zoologicznym.

W szkole zjedli obiad, a następnie przygotowali się do akcji sprzątania lasu znajdującego się w pobliżu szkoły. Ale o tym wkrótce…:)