poznan-logo-herbW ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi, Szkoła Podstawowa Skrzydła włączyła się w organizowaną przez Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania Akcję Wiosenne Porządki pod hasłem „Czysty Poznań – Wspólna Sprawa”. Celem inicjatywy jest wzmacnianie świadomości ekologicznej społeczeństwa oraz poczucia odpowiedzialności za stan utrzymania przestrzeni publicznej miasta.

Urząd Miasta Poznania w porozumieniu z Zakładem Lasów Poznańskich, dyrekcjami szkół oraz wolontariuszami akcji wyznaczył tereny zaśmiecone, które w dniach 22 i 23 kwietnia 2016 r. zostały objęte sprzątaniem z udziałem młodzieży szkolnej, firm wywozowych i innych instytucji.

Uczniowie Szkoły Podstawowej Skrzydła wybrali się do pobliskiego lasu, aby oczyścić go ze śmieci, które zauważyli w czasie spacerów podczas Klubu Wędrownika. Każdy z nich został wyposażony w rękawiczki i worek na odpady.

Przez półtorej godziny, 65 osób uzbierało około 500 kg śmieci, które zostały złożone w workach na przystanku autobusowym Borówki, który znajduje się przy wejściu głównym do szkoły. Stamtąd zostaną one przetransportowane przez odpowiednie służby do składowiska odpadów w Suchym Lesie.

Wszyscy chłopcy obecni w tym dniu aktywnie włączyli się do akcji i dzielnie pracowali czyniąc okolicę szkoły bardziej czystą i przyjazną dla ludzi i zwierząt.